...rum, ktorý stojí za to sledovať.


Kirk and Sweeney Reserva

Prestížny člen inovatívnej GOLDEN RESERVA COLLECTION, starostlivo výberaných delikátnych šarží rumov mladšieho, stredného i pokročilého veku (až 14-ročných), zrejúcich v sudoch z francúzskeho či amerického dubu (najčastejšie po bourbone). Komplexný rum kombinujúci širokú škálu aróm a chutí (od trstinových tónov cez sušené ovocie až po vanilku atď. – detailnejšie nižšie).

TASTING NOTES:


Sýta mahagónová farba, výnimočná jemnosť s vyváženou, plnou, miestami až nektárovitou chuťou

Aróma:
Bohatá sladšia aróma trstinového medu vybalansovaná so zemitejšími tónmi čerstvej trstiny je sprevádzaná tónmi vanilky, delikátne toastovaného chleba, karamelu a sušeného ovocia.

Chuť:
Prvotný dojem uvoľní nektárovito sladkú kvalitu, prechádza k plnému, ale jemnému telu s ľahkými tónmi vanilky a dotykom dreva. Výrazné tóny čerstvej a sladkej vanilky sa naplno rozvinú v zakončení a podporia tak jeho dlhé, jemné a luxusné vyznenie.

Ocenenia:
92b./100 – 2021 Ultimate Spirit Challenge
94b./100 – Tasting Panel Magazine
92b./100 – Cigar & Spirits Magazine

Celá koncepcia tohto skvostného diela je dotvorená neobyčajne atraktívnymi, ručne balenými fľašami tvaru „onion“ (ktoré v dávnych dobách okolo 18.stor. často obsahovali práve rum). Ako hold ľuďom, ktorí podstupovali v ťažkých 20. a 30. rokoch minulého storočia riziko a zásobovali americké pobrežie kvalitnými rumami, je na nej vyobrazená podobizeň škuneru a na obrysoch starodávnej mapy aj jeho trasa z Karibiku na východné pobrežie Spojených štátov. Všetko dotvára štýlové drhlo s múzejnou fotografiou lode a tiež elegantný korkový uzáver s pečaťou evokujúcou autentickú námornú mosadz. Pre dokonalú pripomienku oných starých časov je pripojený aj štítok imitujúci pôvodné označovanie zásielok americkou pobrežnou strážou.

„Kirk and Sweeney – a rum well worh pursuing“. Rum, ktorý stojí za to sledovať.

Hlavný distribútor na Slovensku:

bottleshopsk-logo-1621427808 (1)