...rum, ktorý stojí za to sledovať.


Kirk and Sweeney Gran Reserva

Prestížny člen inovatívnej GOLDEN RESERVA COLLECTION, výber jedinečných šarží stredne až veľmi starých rumov (až do 20 rokov veku), zrejúcich vo francúzskych či amerických dubových sudoch (najčastejšie po bourbone). Charakterný rum ponúkajúci plné telo a fascinujúcu škálu aróm a chutí (od vanilky cez sherry, sušené ovocie atď. – detailnejšie nižšie)

TASTING NOTES:Aróma:
Ohromujúca paleta vôní – okúzľujúcu vanilku sprevádzajú jemné podtóny sherry, hrozienok, na pozadí všetko dokresľujú stopy praženého trstinového cukru.

Chuť:
Na vstupe okúzlija hlboké vanilkové tóny, nasledované stopami sušeného tropického ovocia, muškátového orieška, škorice. Pri delikátnom jemnom zakončení je možné zachytiť jemný závan dubu, sherry a hrozienok. Dokonale vybalansovaný charakter dlho stareného rumu.

Ocenenia:
91b./100 – 2021 Ultimate Spirit Challenge
94b./100 – Tasting Panel Magazine

Celá koncepcia tohto skvostného diela je dotvorená neobyčajne atraktívnymi, ručne balenými fľašami tvaru „onion“ (ktoré v dávnych dobách okolo 18.stor. často obsahovali práve rum). Ako hold ľuďom, ktorí podstupovali v ťažkých 20. a 30. rokoch minulého storočia riziko a zásobovali americké pobrežie kvalitnými rumami, je na nej vyobrazená podobizeň škuneru a na obrysoch starodávnej mapy aj jeho trasa z Karibiku na východné pobrežie Spojených štátov. Všetko dotvára štýlové drhlo s múzejnou fotografiou lode a tiež elegantný korkový uzáver s pečaťou evokujúcou autentickú námornú mosadz. Pre dokonalú pripomienku oných starých časov je pripojený aj štítok imitujúci pôvodné označovanie zásielok americkou pobrežnou strážou.

„Kirk and Sweeney – a rum well worh pursuing“. Rum, ktorý stojí za to sledovať.

Hlavný distribútor na Slovensku:

bottleshopsk-logo-1621427808 (1)