...rum, ktorý stojí za to sledovať.


Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior

Prestížny člen inovatívnej GOLDEN RESERVA COLLECTION, výber jedinečných šarží stredne až veľmi starých rumov (až do 25 rokov), zrejúcich vo francúzskych či amerických dubových sudoch (najčastejšie po bourbone). Delikátne komplexný zážitkový rum majstrovsky kombinujúci bohaté telo s vyváženým rozsahom aróm a chuťí - detailnejšie nižšie.

TASTING NOTES:Aróma:
Okúzľujúca symfónia vôní – decentné tóny sušeného ovocia, sladkého toastovaného chleba, karameliek, čerstvého medu a praženého cukru s jemnými zábleskami mandlí a vanilky.

Chuť na jazyku:
Ako napovedá aróma, na podnebí je úžasne komplexný, rozvíjajúci bohatú škálu, od sviežich či sladších tónov až ku stopám sušeného ovocia. Dekadentné zakončenie so záverečnými decentnými tónmi karamelu, sherry a vyváženým mixom vanilky a mandlí.

Ocenenia:
95b./100 – Tasting Panel Magazine

Celá koncepcia tohto skvostného diela je dotvorená neobyčajne atraktívnymi, ručne balenými fľašami tvaru „onion“ (ktoré v dávnych dobách okolo 18.stor. často obsahovali práve rum). Ako hold ľuďom, ktorí podstupovali v ťažkých 20. a 30. rokoch minulého storočia riziko a zásobovali americké pobrežie kvalitnými rumami, je na nej vyobrazená podobizeň škuneru a na obrysoch starodávnej mapy aj jeho trasa z Karibiku na východné pobrežie Spojených štátov. Všetko dotvára štýlové drhlo s múzejnou fotografiou lode a tiež elegantný korkový uzáver s pečaťou evokujúcou autentickú námornú mosadz. Pre dokonalú pripomienku oných starých časov je pripojený aj štítok imitujúci pôvodné označovanie zásielok americkou pobrežnou strážou.

„Kirk and Sweeney – a rum well worh pursuing“. Rum, ktorý stojí za to sledovať.

Hlavný distribútor na Slovensku:

bottleshopsk-logo-1621427808 (1)